text: Mgr. Kateřina Kučerová - rozvojové poradenství
impulz cíle varianty identita tvorba integrace změny celistvost volba
homepage
ePoradna na Facebooku

Momentky z koučování

Momentky z koučování

Každý klient má svůj příběh a většina je velmi inspirativní! O jeden se s vámi ráda podělím ...

Klientka, říkejme jí třeba Vendula, je žena s pozitivní energií, kterou umí nakazit druhé. Když dneska přišla, vešlo s ní slunce. Milá energetická bomba. Přišla za mnou po Development centru pro zpětnou vazbu a první koučování: „Jsem zvědavá na výsledky a trochu se bojím…“. Bát se nemusela, ráda jsem jí na konkrétních příkladech ukazovala, že má potenciál, dovednosti a ještě ke všemu sebereflexi. Úplně se třásla a nedělalo jí dobře slyšet chválu. Její sebehodnocení se řádově lišilo od toho, jak jí hodnotilo při výkonu okolí. Podhodnocuje se a k tomu v realitě přijímá nestandardní požadavky okolí a nechává se přetěžovat. Když už je opravdu unavená a odmítne, dostane se jí zpětná vazba, že je nepříjemná a netýmová. Vendula zařídí, udělá, vymyslí, vyřeší a ještě u toho vypadá, že jí to nebere energii a nestojí žádné úsilí. Občas je protivná a útočná. A jak se ona cítí? Využívaná, nedoceněná a ne sebevědomá.

„Vendulo, máte všechny zdroje to změnit! Leží tu výzva ke změně." Pak jsme spolu hledaly cestu a naplánovaly kroky, jak na to.

Na závěr jsem se zeptala, co je za tím neidentifikovatelným výrazem v tváři a s čím odchází?

„Katko, to je to fakt tak jednoduché? To není možné. Jenom se nadechnout, rozmyslet si, než na něco kývnu a třeba říct i ne?" Aha efekt jak vystřižený z nějakého PR videa o koučinku. :-)

Jednoduché kroky mají neočekávané kouzlo, ale nemusí být vždy jednoduché je přenést do praxe. Vendula to ale dá, o tom jsem přesvědčená.

Pojďme změny plánovat jednoduché!

Katka

Kateřina Kučerová, 13. 1. 2016
přečteno: 2304/2286×